Flipchart

Flipchart to rodzaj tablicy, która może spełniać różne funkcje. Podstawową funkcją jest możliwość przymocowania papieru dzięki zaciskom i dokonywania na nim prezentacji. Do specjalnego papieru służą odpowiednie markery. Nie będą przebijały kartki i niszczyły powierzchni tablicy. Do wyboru mamy papier gładki lub w kratkę. Pakowany jest w odpowiednią ilość arkuszy. Najczęściej dwadzieścia lub czterdzieści. Flipcharty magnetyczne są wyposażona w półeczkę na pisaki.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 38

Flipchart – sprzęt do prezentacji

Flipchart suchościeralny to rodzaj tablicy demonstracyjnej. Najczęściej służy do prezentacji podczas szkoleń i konferencji. Zaletą tego rodzaju tablicy jest jego mobilność. Jest lekki i łatwo można go przenosić. Do prezentacji stosujemy nie tylko papier. Skoro to tablica, możemy po niej pisać. Pamiętajmy, żeby zakupić specjalistyczne markery do tablic. Jeśli użyjemy permanentnych pisaków, możemy zniszczyć powierzchnię. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w odpowiednią gąbkę. Będziemy nią ścierać to co napiszemy na tablicy.

Flipcharty różnego typu w naszej ofercie

W ofercie mamy do wyboru między innymi flipcharty magnetyczne. To znaczy, że możemy przymocować za pomocą magnesów dodatkowe materiały. Utrzyma się też gąbka magnetyczna. Zastanówmy się, czy to potrzebna funkcja. Flipchart magentyczny będzie droższy. Może wystarczy sprzęt niemagnetyczny. Jeśli często będziemy przenosić sprzęt z miejsca na miejsce, warto zakupić flipchart mobilny.

Flipcharty magnetyczne

Flipchart magentyczny jak nazwa wskazuje, ma powierzchnię umożliwiającą przymocowanie dodatkowych materiałów za pomocą magnesów. Jest duży wybór magnesów do tablic. Znajdziemy je w wielu kolorach i wielkościach. Wtedy warto zakupić gąbkę magnetyczną. Będzie zawsze pod ręką. Droższym rozwiązaniem będzie flipchart megentyczny szklany. To inny rodzaj powierzchni. Wygląda bardziej elegancko i ekskluzywnie.

Flipcharty suchościeralne

Flipcharty suchościeralne posiadają powierzchnię, po której możemy pisać specjalnymi pisakami. Takie markery łatwo zetrzeć na sucho. Nie potrzebujemy do tego wody. Wystarczy dedykowana gąbka do tablic. Przy długim użytkowaniu powierzchnia tablicy czasem się bardziej brudzi i trudniej zmywa. Szczególnie w tańszych modelach. Uporczywym zabrudzeniom można łatwo zapobiec. Służy temu specjalny płyn do czyszczenia tablic. Są dwa rodzaje. Jeden zwykły, a drugi do uporczywych zabrudzeń. Na przykład, jeśli niechcący użyjemy złego pisaka.

Flipcharty mobilne

Flipcharty mobilne różnią się od innych tym, że posiadają mobilną podstawę na kółkach. Do tego jest blokada, by nie odjeżdżały podczas pisania. Zazwyczaj też flipcharty mobilne to jednocześnie flipcharty suchościeralne i flipcharty magnetyczne.