Druki akcydensowe

Druki akcydensowe, inaczej akcydensy to druki użytkowe niezbędne są w każdej działalności gospodarczej. Te małe książeczki w różnych formatach pomogą uporządkować dokumentację w biurze czy księgowości. Akcydensy możemy podzielić na ewidencje, druki kasowe i księgowe. Są jeszcze takie kacydensy jak druki magazynowe, transportowe, kadrowe, podatkowe.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 42

Druki akcydensowe w Twojej firmie

Do druków kadrowych zaliczą się na pewno kacydensy ewidencja czasu pracy, listy obecności. Podobnie karty urlopowe i wnioski o urlop. Kadrowa nie obejdzie się bez umowy o pracę i świadectwa pracy. W zależności od rodzaju umowy może być druk umowy o dzieło lub o pracę. Każdy pracownik składa wniosek o urlop, a kiedy wybiera się w delegację potrzeba polecenia wyjazdu służbowego. W księgowości potrzebna będzie księga przychodów i rozchodów, wnioski o zaliczkę, raporty kasowe, polecenie księgowania. W kasach przydadzą się kacydensy związane z obrotem gotówki, czyli dowody wpłaty i wypłaty.

Druk akcydensowy

W prowadzeniu firmy potrzebne mogą być kacydensy związane ze sprzedażą oraz dowody sprzedaży. Stąd druki paragonów, faktur i rachunków. Są dostępne w różnych formatach i z kilkoma lub jedną kopią. Niektóre akcydensy są samokopiujące. Inne druki będą na prowadzących działalność w cenach netto i brutto. Przyda się również faktura i nota korygująca. W magazynie mamy potrzebne kacydensy związane z obrotem towarów. Tu będą potrzebne akcydensy: dowody dostawy, druki przyjęcia i wydania magazynowego, przesunięcia materiałów.

Akcydensy do Twojej firmy

Każda firma prowadzi również ewidencję korespondencji. Dlatego potrzebny jest kacydens dziennik korespondencyjny i pocztowa książka nadawcza. Ważne są druki, które pomogą w sporządzeniu sprawozdań finansowych. Dla osób, które korzystają z samochodów służbowych, przyda się kacydens ewidencja przebiegu pojazdu. Można dzięki temu oddzielić czas, który spędziliśmy w pracy i poza nią. Oczywiście rozliczymy też paliwo. W budownictwie niezbędne będą akcydensy dziennik budowy i księga obiektu budowlanego. Bez kacydensu trudno wyobrazić sobie działalność.