Światowy Dzień Recyklingu

Światowy Dzień recyklingu na Alibiuro

Światowy Dzień Recyklingu to idealny moment, żeby zastanowić się nad rozsądnym rozporządzaniem zasobami naturalnymi. Na Starym Kontynencie recyklingowi poddaje się niecałe 30% odpadów z tworzyw sztucznych. W statystycznym uproszczeniu jeden mieszkaniec Wspólnoty produkuje rocznie ok. 500 kg śmieci. Kraje Unii Europejskiej chcą radykalnie zmienić proporcje i już w 2030 roku wszystkie odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych mają nadawać się do przetworzenia.

Światowy Dzień Recyklingu powstał z myślą o edukacji i promocji odzyskiwania surowców z odpadów. Pierwszy Dzień Recyklingu odbył się 18 marca 2018 roku. ALIBIURO wspiera tę inicjatywę. Uważamy, że wszyscy decydujemy o kondycji środowiska i wspólnie ponosimy odpowiedzialność za przyszłość planety.

JAK W BIURZE MOŻEMY WSPIERAĆ PROCES RECYKLINGU?

Najskuteczniejszą metodą jest zmiana codziennych zachowań. Jesteśmy już wdrożeni i przyzwyczajeni do prawidłowej segregacji odpadów. To właśnie dzięki niej możliwe jest ich skuteczne przetwarzanie. Ale jak w biurze możemy wspierać proces recyklingu? Może Was to zaskoczy, ale jest to bardzo proste. W ofercie ALIBIURO znajdują się setki produktów, które powstały z materiałów: ekologicznych, nadających się do przetworzenia lub pochodzących z recyklingu. Poniżej prezentujemy część z nich.

Jeden z najpowszechniejszych mitów na temat segregacji śmieci to przekonanie, że posegregowane odpady trafiają na wysypiska śmieci, więc nasza praca idzie na marne. Tymczasem przetwarzanie odpadów i inwestowanie w odnawialne źródła energii należą do najprężniej rozwijających się sektorów. Śmieci są stałym i odnawialnym źródłem surowców i energii, z których nasza gospodarka może i powinna korzystać.


EKOLOGIA W BIURZE – ZOBACZ WIĘCEJ

NA CZYM POLEGA RECYKLING?

Idea recyklingu opiera się na odzyskiwaniu i powtórnym wykorzystaniu odpadów przy tworzeniu nowych produktów. Celem jest przetworzenie zużytych produktów tak, żeby odzyskać z nich cenne surowce i ponownie je wykorzystać. Recykling stanowi kluczowy element światowej gospodarki o obiegu zamkniętym, który pomaga chronić nasze zasoby naturalne. Musimy myśleć co wyrzucamy, widząc w odpadach nie tylko same śmieci, ale też okazję do oszczędności oraz poprawy stanu środowiska. Starannie segregując odpady, przyczyniamy się do możliwości natychmiastowej ich przetworzenia na surowce, które zostaną ponowie wykorzystane.

O recyklingu warto pomyśleć już na etapie zakupów. Kupuj tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz. Weź na zakupy torbę wielorazowego użytku. Unikaj produktów jednorazowych i zbędnych opakowań. Wybieraj produkty w opakowaniach, które nadają się do recyklingu, albo są wykonane z materiałów biodegradowalnych. Zanim kupisz kolejny produkt, zwróć uwagę, czy materiał, z którego został wykonany, nadaje się do recyklingu.

Organizacja dokumentów